صعود به قله های دماوند و آرارات
به گزارش دبیر کمیته ورزش کارکنان دانشگاه، دو نفر از کارکنان شاغل و از اعضای فعال هیئت کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی به قله های دماوند (بام ایران) و آرارات ترکیه صعود کردند.
 
خانم راضیه شاکری همکار شاغل در معاونت غذا و دارو موفق شد در تیرماه 1401 طی یک برنامه 3 روزه به قله دماوند به ارتفاع 5671 متر صعود کند. دماوند کوهی در شمال ایران و استان مازندران است که بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه است. دماوند در پاره مرکزی رشته کوه البرز در جنوب دریای مازندران جای دارد. این کوه از دیدگاه تقسیمات کشوری، در بخش لاریجان در شهرستان آمل در استان مازندران قرار دارد. کوه دماوند در سیزدهم تیرماه 1387 به عنوان نخستین اثر طبیعی در فهرست آثار ملّی ایران ثبت شد.
  
 
همچنین آقای علیرضا فرزین مهر، کارشناس امور ورزش کارکنان دانشگاه نیز در تیرماه سال جاری طی یک برنامه 3 روزه به ارتفاعات آرارات در کشور ترکیه با ارتفاع 5137 متر صعود کرد. لازم به ذکر است در مسیر صعود به قله، به دلیل مصدومیت یک نفر از اعضای گروه، ایشان به همراه سرپرست برنامه به منظور امداد رسانی به کمپ یک در ارتفاع 4100 متر بازگشتند. کوه آرارات (Ağrı Dağı) کوهی است واقع در استان آغری که در نقطه مرز کشورهای ارمنستان و ترکیه واقع شده‌ است. آرارات دارای دو قله آتشفشانی آرارات بزرگ (5٬137 متر) و آرارات کوچک (3٬896 متر) است.
 
  
دکتر ابوالحسن نژاد ضمن تبریک موفقیت همکاران در صعود به قله های دماوند و آرارات افزود، این همکاران با هزینه شخصی در برنامه های صعود به این قله ها شرکت کرده اند. امید است اعضای گروه های کوهنوردی آقایان و بانوان دانشگاه بتوانند با پشتکار و ممارست شخصی و برنامه ریزی هیئت و با پشتیبانی دانشگاه به قله های مرتفع ایران و جهان با موفقیت صعود کنند. لازم به ذکر است تیم کوهنوردی آقایان دانشگاه در مردادماه 1396 با موفقیت به قله دماوند صعود کردند.
 
منبع:
امور رفاه و ورزش
تعداد بازدید:
345
تاریخ:
1401/05/02
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal